Kategorie: Tipy na výlet

Tatra museum Bítov

Tatra museum BítovVýstava historických osobních automobilů zn. Tatra od roku 1924 až po rok 1998, kdy byla výroba osobních automobilů této značky ukončena. V expozici muzea jsou zastoupená i další česká auta zn. Škoda, Aero, se zahraničních pak Volskwagen, Citroen, Chevrolet. Součástí muzea je i kout zemědělské techniky zastoupený historickým traktorem zn. Svoboda DK 12 z roku 1939.

Do muzea Tatra v obci Bítov se dostanete např. lodí Vranov. 15-ti km plavbou (cca 45 min.) po Vranovské přehradě zhlédnete krásy Vranovské přehrady, které se právem říká Moravský Jadran. Loď vás doveze pod hrad Bítov. Procházkou do muzea si můžete prohlédnout hrad Bítov, navštívit rozhlednu Rumburak s restaurací a nakonec zhlédnout unikátní exponáty v museum Tatra Bítov.

Otevřeno od 29.6.-2.9. od 9:00-18:00, mimo otevírací dobu na objednání.

Kontakt:
Ctibor Veleba
Tel.: 604 231 026
E-mail: vcars@seznam.cz
Adresa: Bítov 48, 671 07 Bítov

Video

print Formát pro tisk

Fotografie penzionu IDYLA

Novinky a aktuality

Cykloturisté na Vranovsku mohou využít cyklobus, lodní dopravu i vlak

Cykloturisté na Vranovsku mohou využít cyklobus, lodní dopravu i vlakI v jubilejní 80. rekreační sezóně je pro cykloturisty na Vranovsku a v oblasti NP Podyjí připraveno více možností dopravy s jízdními koly. Již tradičně je oblíbená zelená linka cyklobusu se zastávkami u NP Podyjí a vlakem s přepravou kol se cyklisté mohou dostat až do nejbližší železniční stanice Šumná. Cykloturisté však mohou využít i lodní dopravu po Vranovské přehradě.

I rybáři zahájili sezónu ve Vranově nad Dyjí

I rybáři zahájili sezónu ve Vranově nad DyjíSotva proběhla o minulém víkendu na Vranovsku akce k zahájení 80. rekreační sezóny, tak 16. dubna se uskutečnilo ve Vranově nad Dyjí zahájení další sezóny, tentokrát rybářské. Na pstruhovém revíru Dyje č. 14 skončila doba hájení po dlouhé zimě se rybáři opět vypravili k vodě.


Zobrazit všechny

Kontakt - rezervace ubytování

Penzion IDYLA
Zátiší 397
671 03 Vranov nad Dyjí

Mobil: +420 602 664 637

E-mail: info@pension-idyla.cz

On-line rezervace

Předpověď počasí